Dla mediów

Bezpłatne dla mediów

Jan Hyjek

–rocznik 1957.
Twórca opowiadań, aforyzmów, tekstów poetyckich – Zbudzone zmilczenia – 101 tekstów piosenek, autor powieści – Nie oglądaj się wstecz, Koła czasu, Sporna śliwka, Klepsydra jaźni. Kompozytor piosenek i ich wykonawca. W trzech powieściach opublikował swoje grafiki, jest autorem okładek wydawnictw książkowych.
Ukończył Pedagogikę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działał w Komitecie Obywatelskim. Zamiłowany biegacz.
Uprawia turystykę górską, autostopowicz, organizator turystyki. Prowadził liczne, młodzieżowe zespoły teatralne.
Reżyserował i wystawiał swoje utwory sceniczne. Tworzył i współtworzył scenografie telewizyjne i teatralne oraz inne (najnowsza realizacja 4. 03. 2019 roku – scenografia w Auli UAM podczas uroczystego koncertu Starego Dobrego Małżeństwa – 35 lecie działalności zespołu.
W latach 1986-1997 nauczyciel muzyki oraz historii. Instruktor tańca towarzyskiego. Wykładał tematykę prorodzinną. W latach siedemdziesiątych XX wieku pilot szybowcowy i samolotowy Aeroklubu Poznańskiego. Lotniarz. Skakał ze spadochronem. Koncertował z Chórem UAM. Koncertował w klubach studenckich. Wykonywał zarobkowo roboty wysokościowe, bywał konferansjerem, sprzedawał ubezpieczenia. Z żoną Teresą wychowuje pięcioro dzieci. Obecnie pracuje w administracji samorządowej. W 2007 roku, po 28 latach przerwy, powrócił na 7 lat do latania w Aeroklubie Poznańskim. Swoje piosenki nagrał w Studenckim Radio Nurt (1982 r.), w Giełdzie (1993 r.) i niedawno, nieoczekiwanie we Wrocławiu (2014 r.) dzięki sympatycznej inicjatywie Krzysztofa Myszkowskiego, lidera SDM. W studio Radia Olsztyn, obok innych wykonawców wziął udział w nagraniach dwupłytowego albumu SDM Memorabilia (2016 r.), który zawiera jego piosenkę oraz fletową improwizację w piosence Komunia Edwarda Stachury z muzyką Krzysztofa Myszkowskiego.

2019 r. NOWOŚĆ – 3 płytowy Album „Urodzony w środę” Krzysztofa Myszkowskiego, Piosenka Frustracyjna na płycie 2 duet Jan Hyjek&Krzysztof Myszkowski – nagranie z koncertu na 30 lecie zespołu SDM w auli UAM w Poznaniu (2013 r.)

2019 r. NOWOŚĆ: winylowa płyta HLEV z fotografią (autorsta JH) tego zespołu oraz intro na płycie Wysmukły jest świecy płomień (autorstwa Jana Hyjka – na płycie – pastisz).

  • https://www.youtube.com/watch?v=BTpBTpmYabE
  • https://www.youtube.com/watch?v=IwiIsfg4iEo
  • https://www.youtube.com/watch?v=7SN1JXNGCVA
  • https://www.youtube.com/watch?v=z2Jhc0Vyv98

Ukazał się (10 października 2016 r.) dwupłytowy album SDM Memorabilia, na którym znalazły się muzyczne, głosowe, tekstowe i fletowe ślady Jana Hyjka, obok innych, którzy w początkach zespołu SDM zaznaczyli swoją obecność:

http://sdm-myszkowski.com/cpt_news/pazdzierniku/

Bezpłatne zdjęcia:

 1.95MB 2448x3264px
 2.8MB 2448x3264px